Проблема, яка може торкнутися кожної – мастопатія

В залежності від специфіки різні хвороби мають різну поширеність. Відповідно відрізняється і шанс підхопити недугу або патологію. Сьогодні ми хочемо поговорити про захворювання, яке зустрічається у 60% дівчат та жінок репродуктивного віку
Мастопатія – хвороба, яка призводить до порушень в тканинах молочних залоз. Змінюється співвідношення сполучної та епітеліальної тканини. Мастопатія ділиться на дифузну і вузлову. Дифузна на даній момент є більш поширеною. При ній починаються болі на другій фазі менструального циклу. Можуть з'явитися такі симптоми, як: відчуття важкості у грудях, збільшення обсягу, болі при дотиках, розпирання, відчуття дискомфорту в молочних залозах. Вузлова форма може породити в грудях дрібні освіти ― вузлики, які можна промацати.
Причин появи мастопатії безліч. Але для попередження хвороби потрібно знати і враховувати, принаймні, головні з них. Це може бути гормональний дисбаланс, збільшення пролактину, порушення у співвідношенні прогестерону та естрогенів. Також не можна відкидати такі фактори:
- схильність через спадковості;
- пізні пологи або перша вагітність;
- андексит (запалення в придатках матки). Саме андексит нерідко служить причиною гомронального дисбалансу;
- відсутність регулярних статевих зв'язків;
- аборт;
- хвороби печінки, жовчного міхура або жовчовивідних шляхів. В таких випадках, у жінки порушується метаболізм естрогенів, що позначається на гормональному балансі;
- передчасне припинення годування груддю. У процесі лактації стабілізується робота ендокринної та нервової системи. Якщо його різко перервати, то можна спровокувати гормональний дисбаланс;
- стреси, відсутність здорового сну, неврози;
- гіповітаміноз (особливо нестача вітаміну А, С, В1 і В2). Цей набір вітамінів впливає на можливість руйнувати надлишок естрогенів;
- збої в роботі щитовидки. Її гіпофункція збільшує шанс захворіти мастопатією в 3,8 разів;
- проблеми з надмірною масою тіла.
Для ефективної боротьби з недугою необхідно правильно і швидко визначити причини виникнення мастопатії в конкретному випадку. Мастопатія ― це хвороба, яка не пройде сама, вона обов'язково потребує лікування. У більшості випадків (приблизно 90%) захворювання можна виявити самому на ранній стадії. Для цього потрібно проводити самообстеження на 6-12 день після початку менструального циклу. Лікарі рекомендують проходити консультацію мамолога кожні півроку, якщо навіть не спостерігається ніяких проблем.
Для виявлення хвороби фахівець повинен провести огляд грудей, щитовидної залози, а також провести УЗД грудей, печінки, яєчників і щитовидної залози. Можливе призначення дослідження рівня гормонів. Основні методи при діагностиці ― це рентгенівська мамографія і УЗД.
При підозрах і уточнення діагнозу лікар може призначити дуктографию, аналіз крові, гістологічні дослідження, цитологічне дослідження і т. д. в залежності від індивідуального випадку.
Спланувати тактику лікування можна тільки після ретельного обстеження і виявлення причин виникнення хвороби. У більшості випадків мастопатія ранньої та середньої стадії лікується досить добре. Для цього призначається спеціальна дієта, рослинні негормональні препарати і вітамінотерапія.
Наш сайт рекомендує спробувати для лікування лікувальний пластир трансдермальний від мастопатії Huaxin Breast Plaster. Він підходить при будь-якому типі мастопатії, абсолютно безпечний і не має побічних ефектів. А схвальні відгуки багатьох пацієнток, які обрали такий шлях лікування, доводять його результативність.